-A +A
19.02.2021
Miasto przekazało działkę pod budowę komendy

W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu obyło się spotkanie, podczas którego burmistrz miasta Jerzy Bauer i Komendant Wojewódzki nadinsp. Michał Ledzion podpisali akt notarialny o przekazaniu działki pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
Miasto dokonało darowizny na rzecz Skarbu Państwa – Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu nieruchomości o powierzchni 11 489 m², położonej przy ulicy Broniewskiego, z przeznaczeniem pod budowę nowej siedziby KPP.

Temat tej inwestycji jest w mieście znany od dawna. Potrzeba poprawy warunków pracy ostrowskich policjantów to sprawa bardzo ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Inicjatywę jednogłośnie poparła Rada Miasta, podejmując w maju 2019 rok uchwałę ws. przekazania działki pod budowę nowej komendy policji. Kontynuacją wspólnych starań samorządu i Komendy Wojewódzkiej było spotkanie w Ratuszu Miejskim 20 maja 2019 roku z p. o. zastępcy Głównego Mazowieckiego Komendanta Policji w Radomiu - Dariuszem Krzesickim.

Przy ul. Broniewskiego ma powstać nowoczesny kompleks budynków, spełniający standardy europejskie. Wpłynie to na komfort pracy policjantów i obsługi mieszkańców. Inwestycja w całości sfinansowana zostanie przez Komendę Główną Policji.

Fot.: Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu