Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: format w node_tokens() (linia 158 z /var/www/ostrowmaz/modules/node/node.tokens.inc).
  • Notice: Undefined index: format w metatag_tokens_alter() (linia 56 z /var/www/ostrowmaz/sites/all/modules/metatag/metatag.tokens.inc).
-A +A
09.01.2018
O Wojskach Obrony Terytorialnej w ostrowskim Ratuszu

8 stycznia w sali konferencyjnej miejskiego Ratusza w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie poświęcone promocji Wojsk Obrony Terytorialnej i szkolnictwa wojskowego.

Organizatorem była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie oraz Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Zebranych przywitał Burmistrz Jerzy Bauer. Podziękował za przybycie i wyraził zadowolenie z dużej frekwencji, świadczącej o zainteresowaniu służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT). Następnie głos zabrała mjr Agnieszka Krystman, przedstawiciel WKU w Wyszkowie. Przedstawiła szczegółowe informacje na temat Wojsk Obrony Terytorialnej dotyczące m.in. zadań WOT, wymagań dla kandydatów do WOT, procedur rekrutacji, warunków służby itp. Przypomnijmy, że w pobliskim Komorowie powstaje batalion WOT.

O praktycznych aspektach służby przygotowawczej mówiła Monika Pawlik, pracownik Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka. Jest ona jednym z żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, który pod koniec ubiegłego roku odbył taką służbę.

Po spotkaniu wszyscy zainteresowani wstąpieniem w szeregi WOT przystąpili do składania wniosków o przyjęcie do służby. Przy wsparciu technicznym pracowników Biura Bezpieczeństwa Urzędu Miasta, złożonych zostało 20 wniosków o przyjęcie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

W razie pytań dotyczących Wojsk Obrony Terytorialnej można kontaktować się z WKU Wyszków, ul. Serocka 3, 07-200 Wyszków, tel. 26 186 59 37, a także Biurem Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka, ul. 3 Maja 66, 07-300 Ostrów Mazowiecka, tel. 29 679 54 62.

Informacje dostępne są też na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie. (Marek Kuziak, Kierownik Biura Bezpieczeństwa)