Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: format w node_tokens() (linia 158 z /var/www/ostrowmaz/modules/node/node.tokens.inc).
  • Notice: Undefined index: format w metatag_tokens_alter() (linia 56 z /var/www/ostrowmaz/sites/all/modules/metatag/metatag.tokens.inc).
-A +A
08.10.2018
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie

W Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych. Wszystkie dzieci nie mogły doczekać się chwili, kiedy staną się pełnoprawnymi uczniami. W tym roku w naszej szkole powstały trzy klasy pierwsze. Wychowawcą kl. Ia jest Beata Sochocka-Lipska, kl. I b - Ewa Polak, kl. I c - Małgorzata Lewocz.

Pierwszaki rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego oprawa tego święta była niezwykle patriotyczna. Biało-czerwone birety uczniowskie, czerwone kokardy, wzorowo odśpiewany hymn, bezbłędnie wyrecytowany wiersz „Kto Ty jesteś?”- zrobiły wrażenie na wszystkich. Dyrektor Szkoły Ewa Subda bez żadnych wątpliwości zgodziła się, by przyjąć pierwszaki do szkolnej rodziny SP 1. Na Sztandar Szkoły ślubował przedstawiciel każdej klasy: z Ia – Lena Betlejewska, Ib – Aleksandra Leszczyńska, Ic – Wiktoria Jankowska. Każdy uczeń usłyszał słowa „pasuję Cię na ucznia” i został dotknięty „magicznym ołówkiem". Ślubujący uczeń z rodzicem i wychowawcą złożyli pamiątkowe podpisy w Kronice Szkoły. Zadość tradycji uczynili również zaproszeni goście, a Wicedyrektor Szkoły Joanna Krzyżak odczytała Akt Nominacji.

Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek. O pomocy i swoich pasjach śpiewały starsze koleżanki: Klaudia Pieniążek i Anna Zalewska. Dobre rady przekazali przedstawiciele Małego Samorządu: Amelia Żebrowska i Oliwia Jasionek. Były też chwile wzruszeń i niejedna łza w oku, gdy pierwszaki przeczytały swoje prośby zawarte w „Liście Pierwszoklasisty do rodziców”. Czytali: Adam Gajewski (Ia), Milena Głębocka(Ib), Zuzanna Baran (Ic). Pięknie słowa podziękowań dyrekcji, rodzicom i nauczycielom odczytali: Wojciech Janusz, Piotr Fijałkowski oraz Szymon Rudziński.

W trakcie swojego święta pierwszaki zostały obdarowane przez Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców i Burmistrza Miasta słodkościami. Nowi uczniowie otrzymali także piękne życzenia od Doroty Ambroziak Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej oraz Marty Głębockiej przedstawiciela Rady Rodziców. Tradycyjnie podczas ślubowania, które odbyło się 4 października, zostały złożone kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci na terenie szkoły. Ten patriotyczny obowiązek wzorowo wykonali Krystian Równy(Ia), Piotr Wyszomierski(Ib), Magdalena Kowalczyk(Ic) wraz z zuchami.

 Beata Sochocka-Lipska, SP 1